Jdi na obsah Jdi na menu
 


Retro vizáž – brýle

 

Retro se vyznačuje velkými slunečními brýlemi. Krásné brýle můžete koupit v obchodních sítích Takko nebo 7 Days, cena je kolem dvou stovek, takže žádná závratná suma v tom není. Nejenže brýle vypadají na očkách fantasticky, ale zároveň chrání oči před UV zářením. Brýle by měly obličej zkrášlit, takže si ze zásady vybírejte brýle, které se k vašemu obličeji hodí nejen tvarově, ale i barvičkou. V retro světě letí hnědo-červené cool barvičky s velkými tmavými obroučky.

 

 

Retro vizáž – líčení Holky žijící retro stylem se malují výstředně – málo, ale výrazně. Stačí jen použít velmi světlý podkladový make-up, doplněný ještě světlejším pudrem. Hodně výrazný odstín rtěnky, nejčastěji sytě červený, který zvýrazní krásně obličej. Na očka stačí pouze černá linka, černé oční stíny a řasenka. Typickou představitelkou Retro malování je hvězda seriálu Odložené případy Kathryn Moriss.

 

 

 

 Retro vizáž – vlásky Retro vlasy jsou výjimečné svou nepřirozenou barvou, která v podání retro dívek vypadá skvěle až přirozeně. Zdá se vám tato věta nesmyslná? Vůbec ne, přesně tak vypadají vlasy retro dívek. Vlasy se obarvují nejčastěji na tmavě hnědou nebo černou barvu, popřípadě i na blond. Z vlasů jde přitom jednoznačně vyčíst, že jsou obarvené. Sestřih mohou mít vlásky nepravidelný, stejný jako má Kathryn. Kathryn vlasy obarvené nemá, protože do retro stylu patří samy od sebe a je zbytečné je přebarvovat. Druhým typem sestřihu jsou rovné, načesané vlasy s rovnou ofinou. Ofina se k tomu všemu do světa módy vrací společně s kouzelnými čelenkami. Moc hezky vypadají tenké čelenky s puntíky.

 

 

 Retro oblečení

 

Oblečení v retro stylu může působit staromódně, ale opak je pravdou. Retro zažívá v oblékání největší rozmach. Cool jsou převážně barvy černé, bílé a červené. Kárované, kostkované nebo puntíkaté střihy jsou teď nesmírně IN. Stačí se jen trochu odvázat. Obléct se třeba do slušivě líbezného černobílého kostýmku s červeným páskem, který vypadá fantasticky. Do retro stylu patří také proužky, úžasné jsou trika fialová, červená, šedá, černá nebo bílá.

 

 

Retro doplňky Typickým krásným doplňkem v retro stylu je šála, která by neměla mít přes příliš výrazné barvy, ale naopak by mohla být co nejvíce vzorovaná (puntíky, kárování, kostkování…). Do módy se opět navrací dlouhé korále v černých nebo bílých barvičkách. Korále nejenže působí moc hezky a jsou zároveň v retro stylu, ale také vypadají senzačně trendy. Stejné jako s korály je to i s náramky, dřevěné nebo plastové tvary v odstínech retra jsou úžasné.

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

??????

(Madeleine, 3. 2. 2012 16:21)

Máš docela pěkný bloček, ale myslím, že o retro líčení nic nevíš, když napíšeš, že Kathryn Moriss je představitelkou retro líčení. Kde je rudá rtěnka? Takový zcela klíčový poznávací znak retro mi asi nějak unikl! A taky bys neměla psát, jak je to a to in a cool, protože z vlastní zkušenosti vím, že když chodíš oblékaná opravdu RETRO a tímto stylem i žiješ, valná většina společnosti tvůj styl nepochopí. Najdou se ale i lidi, které stoprocentně okouzlíte. Hlavně to chce tvůrčí talent, odvahu trpělivost(nějaký ten pátek trvá než svůj šatník naplníte retro kousky). Jinak jsem ráda, že jsem si přečetla tvůj blog, je zajímavý a milý. Tvá retro kámoška.

článek...

(Romusha, 28. 5. 2009 19:15)

Článek...trošku nesmyslný.
Ocenuji snahu o vytvoření(snad) vlastního textu, ale jsou tam malinko nesmysly,Gramatecké chyby vem čert ale ,,úžasné jsou trika fialová"..(?)..a třeba
,,dřevěné nebo plastové tvary " Co to má být? ...
Jinak retro styl je moje láska :)